Андроид, муд, незрячие игроки

Эксперименты, проведенные с незрячим коллегой Д. показали, что слепые могут играть в муд на андроиде. Самым удобным оказалось установить приложение termux, это такой эмулятор консоли линукса, а внутри термукса установить старый добрый tintin++ Еще со скринридером хорошо работает муд клиент Nexus, но он какой-то неудобный.

Пара лайфхаков

запуск тинтина без заставки и рекламы tt++ -G

по умолчанию в термуксовским тинтине кодировка UTF-8

а вот какой командой включить koi-8 для тех мудов, где нет UTF

#config charset koi8toutf8

Выход из тинтина – команда #zap (если вы не вышли из мада, то команду придется ввести два раза). Ну или control D. tintin это конечно не vi, но тоже выход неочевиден.

Коли потяг у даль загуркоче…

Я витяг старий код Віртустану за 2012-й рік. Хороший був рік, ще не було війни. Зібрав новітнім (поточним) компілятором, прийшлось внести пару правок. Але муд запускається і падає з помилкою переповнення буфера. А це був тожі робочий код. Але компілятор був тоді старий (довоєнний), і бібліотеки і версія операційної системи. Буду копирсатися.

А навіщо я його дістав? Бо там був поїзд на небеса. Реалізовано було у коді, бо я люблю програмувати. Реалізація дуже проста, я побачив щось таке у онлайновій іграшці Ragnarok Online, в яку дуже давно багато грав. Поїзд це три сполучені кімнати. Інколи на станції Земля створюється прохід у першу кімнату поїзда, це якбудто поїд прибув і відкрив двері. Потім прохід закривається. Поїзд їде. Потім вікривається прохід вже на Небесах. Гравці постійно отримують інформаційні сповіщення, поїзд прибуде через 2 хвилини, через хвилину, поїзд прибув, поїзд відправляється через 3 хвилини і так далі. До речі, аналогічно у Билінах зроблено Летючий корабель.

Потім при черговому обновлєнію і сліянію кода я цей кусок кода загубив. А ще потім колега Даріан напрограмував теж саме, але не на C, а за допомогою скриптів на мові DGScripts.

UPDATE: 31-Jan-2024. Причесаний код виложено на gitlab, до речі, переповнення буфера я знайшов і ісправив

https://gitlab.com/mud-museum/vmud-2012

Інтеграція з Telegram

На мої муд сервери заходить досить мало гравців, тому у минулому у мене була зроблена відправка інформаційних повідомлень “у муд зайшов гравець” на мою особисту електронну пошту, розміщену на Гмейл і яку я отримую як на ноутбук, так і на мобільний телефон, який завжди зі мною. Потім мені це надоїло, ці сповіщення постійно падали у спам і таке інше і я поштові сповіщення вимкнув.

А зараз я зробив по-іншому, я зробив собі сповіщення у телеграм. Інтеграція з телеграм є у муді Былины, але я не розібрався у їхньому коді і тому зробив дуже просто: я пишу у телеграм за допомогою telegram api, яке визивається за протоколом https за допомогою утиліти curl. Приклади можна подивитися, наприклад, у коді Віртустан муду.
Дивіться на файл tg.sh у каталозі lib і на функцію send_telegram у файлі interpreter.cpp.

Нагадую, что телеграм і вайбер можливо знаходяться під контролем російських спецслужб і використовувати ці мессенджери для конфіденційної переписки не треба.

Вийшов TinTin++ 2.02.40

https://github.com/scandum/tintin/releases/tag/2.02.40

Він просто і сразу зібрався на Убунті і Дебіані, а також у macOS і Віндовс.
Ось зроблені мною бінарники для Вікон – http://mud.kharkov.org/files/tintin/tintin2.02.40-win64.zip